Bolulu Yaseminler

Yürütülecek Sosyal politika ve sosyal sorumluluk projeleri, temel olarak toplumun ve bireyin hayat kalitesini yükseltmek ve genel bağlamda refah üretmek için uygulanmalıdır.

İBSİYAD (İstanbul Bolulu Sanayici ve işadamları Derneği) olarak, bu amaç doğrultusunda, gittikçe bireyselleşen dünyada sosyal sorumluluğa ve dayanışmaya duyulan ihtiyaçtan yola çıkarak, toplumumuza, öncelikle Bolulu hemşerilerimize yönelik Sosyal Projeler üretmeye ve hayata geçirmeye çalışıyoruz. Toplumu oluşturan fertlerin birbiri üzerinde hakkı ve bu haktan doğan sorumluluğu olduğuna inanıyor, karşılaştığı sosyal sorunlar karşısında herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini düşünüyoruz. Bu çerçevede, öncelikle toplumun ana unsuru olan ve toplumun geleceğini şekillendiren kadınlarımıza destek olmak amacıyla “BOLULU YASEMİNLER” isimli projemizi uygulamaya geçirdik.

Bakımı yapıldıkça her mevsim şartlarına dayanabilen ve her daim yeşil kalan “Yasemin” çiçeğinden esinlendiğimiz ismi ile “BOLULU YASEMİNLER” projemizin ana kapsamı, özellikle İstanbul metropolünde hayatın farklı zorlukları ile karşılaşan ve ayakta kalmak için mücadele eden Bolulu kadınlarımıza bir nefes olabilmek, yol gösterebilmek ve daha güvenle ayakta kalabilmelerine yardımcı olabilmektir.

Bu amaç doğrultusunda, üyelerimizin ve bağışçılarımızın katkıları ile öncelikle eşi vefat etmiş, yardım edecek kimsesi kalmamış, İstanbul’da yaşayan kadın hemşerilerimize maddi yardımlarda bulunmak, çözüm gerektiren resmi işlemlerinde yol gösterici olmak, gerekirse takip etmek ve istihdamını sağlamaktır.

Daha fazla göster
Proje Detayları
Adı Bolulu Yaseminler Tarih 06 Çar 2019 Organizatör ibsiyad
Projeye Katıl